LOGO REACT EU MMR small v2

 

Primář
MUDr. Štěpán Rucki, CSc.

 

Zástupce primáře
Dětská JIP
MUDr. Beata Sikorová

 

Vrchní sestra
Miriam Szopová

 

Staniční sestra
Novorozenecké oddělení
Bc. Jana Ruszová

 

Staniční sestra
Dětská JIP
Žaneta Bocková

 

Staniční sestra
Dětská ambulance
Pavlína Heczková

Co dítě potřebuje při pobytu na oddělení
  • hygienické potřeby: zubní kartáček, pastu, mýdlo, hřeben, ručník, toaletní papír, kapesníky, u dospívajících dívek dámské hygienické potřeby
  • psací potřeby, pastelky
  • domácí obuv (papuče). Na oddělení vyjma pobytu na dětské JIP je možné mít vlastní pyžamo

Pokud si dítě chce do nemocnice vzít oblíbenou hračku, jsou vhodné pouze hračky omyvatelné. Plyšové hračky nejsou z hygienických důvodů vhodné. Upozorňujeme dále na skutečnost, že personál dětského oddělení nenese odpovědnost za eventuální ztrátu cenných věcí jako mobilní telefony, šperky, CD přehrávače, notebooky.

 

Při hospitalizaci kojenců a batolat poskytujeme dětem látkové pleny. Pokud dítě používá jednorázové pleny, přineste je s sebou. Kojenecké potřeby (láhve a savičky) jsou k dispozici na oddělení, používání vlastních potřeb není z hygienických důvodů vhodné.

 

Nenoste dětem do nemocnice potraviny podléhající rychlé zkáze jako zákusky, majonézové saláty, chlebíčky aj. Nevhodné je také přinášet větší množství sladkostí, chipsů a nápojů dráždicích zažívací trakt.


Možnosti doprovodu hospitalizovaných dětí

U dětí, především ve věku do 6 let, je vhodný doprovod blízké osoby při hospitalizaci dítěte.
  1. Denní pobyt, což znamená přítomnost 1 zákonného zástupce u dítěte na oddělení v době od 7.00-20.00. Denní pobyt je zdarma, není však zajištěna strava a pitný režim. U denního pobytu nevzniká nárok na vystavení pracovní neschopnosti ani žádosti o podporu při ošetřování člena rodiny (tzv. „paragrafu“).
  2. Souvislá hospitalizace. Při přijetí doprovázející osoby (zákonný zástupce nebo plnoletá blízká osoba se souhlasem zákonného zástupce) je pro ni zajištěno lůžko (v případě nedostatku místa přistýlka) a stravování. Pokud doprovázející osoba není na rodičovské dovolené, má nárok na vystavení pracovní neschopnosti. Tento požadavek je však nutno nahlásit v den přijetí.
  • Pobyt u dítěte do 6 let je hrazen ze ZP, regulační poplatky se v současné době neplatí.
  • Při hospitalizaci s dítětem nad 6 let věku je za pobyt doprovázející osoby (bez stravy) požadována platba podle aktuálního ceníku, maximálně za 10 dní pobytu. Při objednání celodenní stravy pro doprovázející osobu je požadována úhrada podle aktuálního ceníku. Při překročení ubytovací kapacity lze přechodně využít možnosti denního pobytu. Přednost při hospitalizaci s dítětem mají kojící matky a doprovod dětí do 6 let věku.

Návštěvy na oddělení

Návštěvy na oddělení jsou denně v době od 14:00-16:30. Individuální návštěvy mimo vyznačené hodiny jsou možné po domluvě s ošetřujícím personálem.

Na dětské JIP jsou návštěvy individuální, vždy po domluvě a se souhlasem ošetřujícího personálu. K jednomu pacientovi je možná současná návštěva maximálně dvou osob. Při návštěvě použijte ochranné pláště a dodržujte pokyny ošetřujícího personálu.

Návštěvy s dětmi do 3 let nejsou povoleny.