LOGO REACT EU MMR small v2

Centrální operační sály

 

Vrchní sestra
Bc. Wanda Kluzová

tel: 558 309 674

 

Staniční sestra
Centrální operační sály
Maryla Filipová

 

Staniční sestra
Centrální operační sály
Lenka Kantorová

 

Staniční sestra
Centrální operační sály
Pavla Kawuloková

     
     
sál3Centrální operační sály tvoří sedm plně vybavených klimatizovaných operačních sálů
Jejich zázemí využívají operační obory – chirurgie - traumatolgie, gynekologie, ortopedie, plastická chirurgie a ORL. Operační sály jsou často využívány i mimo „běžnou“ pracovní dobu, kdy lékaři provádějí život zachraňující neodkladné výkony (císařské řezy, úrazy, náhlé příhody břišní apod.). 
 

Čtyři operační sály jsou nově zrekonstruované vybavené laminární klimatizací  a nejmodernější přístrojovou technikou, na těchto sálech provádíme i výkony, které vyžadují maximální důraz na sterilitu jako jsou například totální náhrady velkých kloubů. Na sálech máme okamžitý přístup k laboratorním výsledkům pacienta stejně tak k  jeho rentgenovým snímkům a dalším zobrazovacím metodám.

 

Pravidelně sledujeme dodržování hygienicko-epidemiologického režimu. V rámci velmi přísných evropských norem nahradilo bavlněné operační prádlo jednorázové, které zabezpečuje ochranu proti protečení a zároveň poskytuje pacientovi během operace velmi vysoký komfort. Na velmi vysoké úrovni je přístrojové vybavení, které je srovnatelné s nemocnicemi fakultního typu. 

 

Endoskopické operace provádíme naprosto rutinně. Běžně provádíme velké laparoskopické operace v dutině břišní za použití harmonického skalpelu a endoskopických staplerů, rozsáhlé gynekologické operace, dále lékaři ortopedického oddělení artroskopicky operují kolenní a ramenní klouby. Standardně se endoskopickou metodou odstraňují nosní mandle u dětí, při které lze použít nejmodernější metoda plazmové koblace.


Ročně je na našich sálech provedeno přibližně 6 300 výkonů a počet se každoročně zvyšuje.

Zhruba 1300 operačních výkonů je provedeno mimo běžnou pracovní dobu.

 

 

sál1   Sály 5   sál2
sál4