Logo IROP a Ministerstvo pro místní rozvoj

Centrální operační sály

Operační sálCentrální operační sály tvoří sedm plně vybavených klimatizovaných operačních sálů. Jejich zázemí využívají operační obory – chirurgie, gynekologie, ortopedie, plastická chirurgie a ORL. Operační sály jsou často využívány i mimo „běžnou“ pracovní dobu, kdy lékaři provádějí neodkladné výkony (císařské řezy, úrazy, náhlé příhody břišní apod.).
 

Pravidelně sledujeme dodržování hygienicko-epidemiologického režimu. V rámci velmi přísných evropských norem postupně nahrazujeme bavlněné operační prádlo jednorázovým materiálem, který poskytuje pacientovi během operace velmi vysoký komfort. Na vysoké úrovni je vybavení přístroji, které jsou takřka neustále kontrolovány. V případě potřeby je nahrazujeme novou moderní technikou.

 

Takřka hitem poslední doby se staly endoskopické operace. Běžně provádíme laparoskopické operace gynekologické a chirurgické v oblasti dutiny břišní, lékaři ortopedického oddělení endoskopicky operují kolenní a ramenní klouby. Běžně se endoskopickou metodou odstraňují nosní mandle u dětí. K dispozici máme tři speciální endoskopické panely.

Ročně je na našich sálech provedeno přibližně 6 300 výkonů a počet se každoročně zvyšuje.

 

OperaceOperace

Moravskoslezska sestra 2018 webbaner 1024x234ob