LOGO REACT EU MMR small v2

 

Primář
MUDr. Roman Jochymek

tel: 558 309 601

 

JOP v laboratorních metodách
Mgr. Kateřina Króliczková

 

JOP v laboratorních metodách
Mgr. Zuzana Benešová

tel: 558309609

 

JOP v laboratorních metodách
Mgr. Šárka Byrtusová

 

JOP v laboratorních metodách
Mgr. Česlav Mencner

 

Vedoucí laborant
Mgr. Jana Bojková

okb

   

Umístění oddělení
2. suterén hlavního monobloku Nemocnice Třinec

 

Telefonní kontakty pracoviště

 

Centrální příjem                  558 309 607
Odběrová místnost 558 309 613
Laboratoř biochemická 558 309 604
Laboratoř hematologická 558 309 612
Primář 558 309 601
Vrchní laborantka 558 309 603
Analytik biochemie 558 309 602
Analytik hematologie 558 309 609

 

 

Základní charakteristika pracoviště

kl a03Klinické laboratoře jsou součástí komplementu Nemocnice Třinec, p.o. V klinických laboratořích se provádějí rutinní i některé specializované biochemické, imunologické, hematologické a koagulační vyšetření pro pacienty lůžkové i ambulantní části nemocnice. Pro odběry lékařů spádové oblasti je zajištěna svozová služba, za úplatu pak provádíme vyšetření pro veterináře a ostatní samoplátce.

V prostorech laboratoře je zahrnuta odběrová místnost pro odběry ambulantních pacientů a pro provádění některých funkčních testů (OGTT). Vedle odběrové místnosti se od roku 2011 nachází také hematologická ambulance.

U vstupu je zřízený centrální příjem vzorků. Laboratoř pracuje v nepřetržitém provozu v biochemické i hematologické části.

Laboratoř je držitelem akreditace NASKL pro odbornost 801 (klinická biochemie) i 818 (laboratorní hematologie), poslední dozorový audit proběhl v červnu 2021. Spolehlivost výsledků měření je mimoto pravidelně ověřována interní a externí kontrolou kvality.

 

Osvědčení o splnění podmínek Auditu R3 Pracoviště klinické biochemie Osvědčení o splnění podmínek Auditu R3 Laboratoř hematologická
 

 

Spektrum péče

Klinické laboratoře poskytují standardní spektrum vyšetření na úrovni okresní nemocnice, denně se zpracuje cca 500 vzorků pacientů.

Oddělení je vybaveno nejmodernějšími analytickými přístroji.

Pod dozorem naší laboratoře jsou na některých odděleních a ambulancích nemocnice provozovány tzv. POCT analyzátory pro rychlé vyšetření některých parametrů přímo u pacienta. Jedná se o analyzátory k měření Acidobazické rovnováhy na ARO oddělení, krevní srážlivosti na Neurologické JIP a markeru zánětu CRP na dětské ambulanci.

 

kl a02Rady pro pacienty před odběrem krve

  • Odpoledne a večer před odběrem vynechejte tučná jídla. Pokud lze vynechat léky, pak je se svolením lékaře vynechejte 3 dny před odběrem.
  • Pokud Vás lékař nepoučí jinak, provádí se odběry zásadně na lačno.
  • Ráno před odběrem vypijte zhruba 1/4 l hořkého čaje (nesladké vody).
  • Pokud jste alergický na desinfekční prostředky (např. Ajatin) nebo na určitý typ náplasti, oznamte tuto skutečnost odebírajícímu personálu.
  • Pokud Vám při odběru krve bývá nevolno, oznamte toto také odebírajícímu personálu, aby mohl zabránit komplikacím při mdlobě (poranění při pádu). V tomto případě lze provést odběr vleže.
  • Po odběru se můžete najíst a zejména u diabetiků je vhodné, aby měli jídlo s sebou a mohli tak dodržet navyklý denní režim
Ceník služeb Ceny pro samoplátce dle aktuálního bodového ohodnocení zdravotní pojišťovny.
 
 
Příručka ke stažení:
 
 Klinické laboratořeKlinické laboratořeKlinické laboratoře