LOGO REACT EU MMR small v2

Ambulantní porod je realizován na přání rodičky při splnění podmínek, které jsou určeny níže. V podmínkách Nemocnice Třinec, p. o. je rodička po ambulantním porodu propuštěna se zdravým dítětem do domácího prostředí nejdříve za 8-12 hodin po porodu.
Propuštění z nemocnice je realizováno v době od 7:00 – 20:00.

Předpoklady ze strany rodičky

• Porod byl vaginální a proběhl bez komplikací.
  • Rodička je oběhově stabilní (má normální krevní tlak a pulz).
  • Očistky jsou přiměřené, děloha se zavinuje.
  • Rodička je v dobré psychické a fyzické kondici.
  • Poporodní poranění je ošetřeno bez komplikací a hojí se bez zjevné patologie.
  • Následná kontrola rodičky na naší ambulanci je provedena 2. nebo 3. po den porodu, v případě potíží je kontrola nutná kdykoliv.

Předpoklady ze strany novorozence

Na straně novorozence musí být splněny tyto podmínky:

• Rodička, která se rozhodne pro ambulantní porod, musí donést potvrzení pediatra, který převezme péči o novorozence ihned po propuštění z porodnice (viz příloha).
  • Porod musí být v termínu s fyziologickým průběhem.
  • Bezprostřední poporodní adaptace je bez komplikací a dítě nebylo kříšeno.
  • Dítě při propuštění nesmí jevit známky nemoci – poruchy dýchání, prokrvení, infekce, poranění aj.
  • Jsou naplánována všechna potřebná vyšetření včetně screeningových a je zajištěna následná péče praktickým dětským lékařem.