LOGO REACT EU MMR small v2

 

Primář
MUDr. Mieczysław Szwarc

 

Zástupce primáře
ORL ambulance
MUDr. Ondřej Němeček

 

Vedoucí sestra
ORL ambulance
Miriam Szromková

Krátkou reportáž o oddělení můžete zhlédnout ZDE.

Umístění oddělení
3. patro hlavní budovyTelefonní kontakt pracoviště:

558 309 507 evidence

 
Základní charakteristika pracoviště
ORL oddělení (ušní, nosní, krční)
 

Operační sál ORLNa oddělení provedeme cca 1000 operací ročně, z toho cca 85% v celkové anestézii (narkóze)
Nosnými programy oddělení jsou dětská chirurgie (adenotomie, tonsilektomie, tympanostomie, plastiky ušních boltců, endoskopie).
Dále nosní endoskopická chirurgie dětí i dospělých včetně funkční a estetické chirurgie zevního nosu – rinoplastik(plastických úprav zevního nosu), septoplastik (operací nosní přepážky), endoskopických operací vedlejších nosních dutin.
 

Lékaři ORL oddělení provádí operační zákroky u pacientů s chrápáním a se syndromem spánkové apnoe (OSAS).
Slinné žlázy (příušní, podčelistní i podjazyková) se operují mikrochirurgickou technikou s vyhledáním a šetřením hlavových nervů. Výkony zahrnují: odstranění kaménků či srůstů ve vývodech slinných žláz, úplné nebo částečné odstranění slinné žlázy včetně případného odstranění postižených mízních uzlin.
Štítné žlázy operujeme harmonickým skalpelem.
ORL oddělení disponuje nejmodernějším přístrojovým vybavením - za zmínku stojí titanový shaver, ultrazvukový skalpel (harmonický skalpel), novinkou je nejmodernější operační endoskopická věž s rozlišením Full HD.

Nyní na oddělení vlastníme, jako teprve třetí pracoviště v ČR, přístroj pro plazmatickou koblaci, což je nejpřesnější a nejšetrnější nástroj na odstraňování nosní mandle u dětí.

Mimochirurgická činnost zahrnuje kromě běžné ORL ambulance poradnu pro poruchy spánku (chrápání), poradnu pro přidělování sluchadel, neinvazivní objektivní vyšetření sluchového nervu (BERA).
ORL ambulance je taktéž vybavena kompletním endoskopickým instrumentáriem. Nově byla pořízena speciální ohebná optika umozňující zobrazení vyšetřované oblasti na monitoru s vysokým rozlišením.
ORL oddělení získalo od Ministerstva zdravotnictví ČR statut akreditovaného pracoviště k uskutečňování vdělávacího programu v oboru otorinolaryngologie.

Česká společnost pro výzkum spánku a spánkovou medicínu udělilo našemu ORL oddělení v roce 2021 akreditační certifikát Centrum spánkové medicíny III. typu.

05 Akreditace