Logo IROP a Ministerstvo pro místní rozvoj

MUDr. Josef DemelPrvním primářem chirurgického oddělení Nemocnice Třinec byl od 15.3.1962 jmenován MUDr. Josef Demel, CSc. Začala fungovat chirurgická ambulance a 10.7.1962 byli na nově otevřenou lůžkovou část přijati první nemocní. Po velmi těžkých začátcích s mladým kolektivem lékařů a zdravotních sester dokázal primář Demel vytvořit kvalitní chirurgické pracoviště a připravit k odborným atestacím v oboru chirurgie celou řadu svých spolupracovníků, takže již v sedmdesátých letech se mohl opřít o erudované a poměrně zkušené kolegy. Primář MUDr. Josef Demel vedl chirurgické oddělení do 31.11.1981.

 

Druhým primářem chirurgického oddělení Nemocnice Třinec byl od 1.12.1981 jmenován MUDr. Josef Adamík. Pracoviště s vysokou výkonností, se dále vyvíjelo. Kromě chirurgie břišní, prsu, štítné žlázy se prováděly v rámci chirurgického oddělení i operace urologické. V rámci chirurgického oddělení byli vyškoleni lékaři, kteří se začali aktivně věnovat endoskopickým vyšetřovacím metodám. Od jara 1994 se začaly provádět laparoskopické operace žlučníku. Primář MUDr. Josef Adamík vedl chirurgické oddělení do 31.12.1995.

 

Třetím primářem chirurgického oddělení Nemocnice Třinec byl od 1.1.1996 jmenován MUDr. Ilja Piňos. Kromě stávající operativy byly zavedeny další nové operační postupy v traumatologii a pracoviště převzalo péči o zraněné z celého regionu. Dále se rozvíjela miniinvazivní chirurgie. Od roku 2001 se začala na našem pracovišti provádět operace análního prolapsu a hemoroidálních uzlů Longovou metodou. Bylo dokončeno přístrojové zajištění nově vybudované jednotky intenzivní péče. V rámci chirurgického oddělení došlo k dalšímu rozvoji endoskopie zavedením endoskopické retrográdní cholangiografie a s ní souvisejících miniinvazivních výkonů. Po vytvoření gastroenterologického centra chirurgové nadále aktivně participují na jeho činnosti. V dubnu 2002 byla chirurgická ambulance přemístěná do zrekonstruované části suterénu 1 a všechny 3 standardní jednotky umístěny v 3 poschodí monobloku.

 

Od 1.5.2004 do 7.10.2004 byl primářem MUDr. Tomáš Malý.

Od 8.10.2004 do 14.12.2007 byl jmenován do funkce primáře chirurgického oddělení opět MUDr. Ilja Piňos.

Od 1.1.2008 do 31.3.2011 byl jmenován do funkce primáře chirurgického oddělení MUDr. Josef Kučera.

V současné době pracuje chirurgické oddělení pod vedením primáře MUDr. Daniela Worka.

Návštěvní doba

Doba návštěv je doporučená od 14:00 do 16:30 hodin. Mimo tyto hodiny lze návštěvu dohodnout s ošetřujícím lékařem nebo sestrou ve službě.