09 12 Dětský den1Děti a vnuci zaměstnanců Nemocnice Třinec si v nemocničním parku užili svůj dětský den.

Přes 150 dětí a jejich doprovod se v sobotu vypravili do nemocniční zahrady, kde se zapojili do různých činností, her a dobrodružství. Malí nadšenci házeli míčky do kocoura, zdobili perníčky, lovili ryby, skákali v pytli, nechyběla ani překážková dráha nebo kop na branku. Holčičkám se zaplétaly copánky, jezdilo se na koních, malovalo se na tvář nebo si malí návštěvníci zahráli mega „Člověče, nezlob se“. Ti nejmenší si užili skákací hrad nebo bublinovou smršť. Děvčata ze Slezské diakonie pomáhala s výrobou odznáčků, hned vedle voněla cukrová vata a opodál čaroval kouzelník. Návštěvníci mohli také zavítat do fotokoutku, prozkoumat záchranářské vozidlo a hasičské auto nebo zalaškovat se Zdravotními klauny. Po splnění všech úkolů obdržely děti medaili i diplom za účast a v posluchárně na ně čekalo chutné občerstvení.

Organizátorům z řad zaměstnanců nemocnice vypomohly i studentky Střední zdravotnické školy ve Frýdku-Místku a VOŠ Prigo Havířov. Díky jejich společnému nasazení a také krásnému počasí si sobotní den všichni opravdu užili.

09 12 Dětský den309 12 Dětský den4 09 12 Dětský den5 2
09 12 Dětský den709 12 Dětský den8 09 12 Dětský den9