LOGO REACT EU MMR small v2

Gastroenterologické centrumNa gastroenterologické ambulanci pečujeme o pacienty s chorobami trávicího ústrojí, dispenzarizujeme pacienty s nespecifickými střevními záněty, zhoubnými nádory trávicího ústrojí, s těžkým postižením slinivky břišní a jater, vředovou chorobou žaludku i duodena a s refluxní chorobou jícnu. Velmi přísně sledujeme pacienty po endoskopické polypektomii (odstranění polypů) v oblasti tlustého střeva. V rámci péče o tyto pacienty úzce spolupracujeme s odborníky jiných oddělené Nemocnice Třinec a také se specializovanými pracovišti dalších nemocnic.

Mezi nejčastější ambulantně prováděné výkony na gastroenterologické ambulanci patří gastroskopie k vyšetření horní části trávicí trubice (jícen, žaludek, dvanácterník) a kolonoskopie k vyšetření tlustého střeva. Obě metody umožňují velmi přesnou diagnostiku chorob zažívacího traktu a současně dovolují i provádění léčebných zákroků. K těm nejčastějším patří extrakce cizích těles, zastavení krvácení a další. Téměř každá třetí kolonoskopie je zároveň léčebným výkonem, což má velký význam při prevenci kolorektálního karcinomu.
            
Gastroenterologické centrum Nemocnice Třinec se zapojilo do Národního programu prevence kolorektálního karcinomu. Nejdůležitější část práce, tedy samotný screening spočívá na praktických lékařích, kteří provádějí vyšetření stolice na okultní krvácení. Na našem pracovišti provádíme  samotné endoskopické vyšetření.

Vyšetření provádíme na doporučení praktického lékaře nebo lékaře – specialisty. Na vyšetření se objednávejte na tel. čísle 558 309 433.