LOGO REACT EU MMR small v2

Den zdraví 11Nemocnice Třinec uspořádala pro širokou veřejnost v prostorách kina Kosmos již pátý ročník Dne zdraví.  Kromě preventivních vyšetření nabídly sestřičky mimo jiné poradenství v oblasti výživy, první pomoci, hygieny rukou nebo cvičení paměti.
 
Největší zájem byl opět o měření krevního tlaku a pulsu. Při zjištění nefyziologických hodnot byla příchozím doporučena návštěva praktického lékaře. Klienti si také mohli nechat změřit hladinu krevního cukru a informovat se o použití inzulínových per. Zajímali se hlavně o správné hodnoty glykemie a o vhodnou dietu při diabetu. Pozornost mladší generace poutalo především orientační vyšetření krevních skupin. Dále si návštěvníci mohli vyzkoušet dezinfekci rukou a zkontrolovat správnost provedení. Rovněž byli seznámení se službami sociálních lůžek a mohli shlédnout ukázku výrobků klientů ergoterapie. Účastníci se taktéž zajímali o výživu a doplňky při oslabení imunitního a trávícího systému. Trénování paměti a kognitivních funkcí si mohli zájemci vyzkoušet praktickým cvičením a to pomocí počítačového programu nebo formou pracovních sešitů. Zájemcům byla zde nabídnuta i pestrá ukázka sortimentu pro zdravé nohy, správná zdravotní obuv, ortopedické pomůcky pro plochonoží, pro prevenci otoků, otlaků a kuřích ok. Na závěr si mohli občané vyzkoušet neodkladnou resuscitaci v terénu bez použití pomůcek, správnou techniku nepřímé masáže srdce a zprůchodnění dýchacích cest.
„Těší nás, že místní obyvatelé mají zájem o své zdraví a těšíme se na setkání v příštím roce,“ dodala Halina Musiołová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči.
 

Irena Sikorová Nožková
tisková mluvčí
 
Den zdraví 1   Den zdraví 2  Den zdraví 3
Den zdraví 4 Den zdraví 6 Den zdraví 7
Den zdraví 8  Den zdraví 9  Den zdraví 10