LOGO REACT EU MMR small v2

muzikoterapie s5Od června tohoto roku se mohou klienti oddělení sociálních lůžek v Nemocnici Třinec těšit na pravidelné setkávání při muzikoterapii. Ve společenské místnosti oddělení  si pod vedením lektorky Mgr. Jany Turkové z Evropského spolku pro OZP zazpívají známé písničky, hádají melodie z muzikálů nebo si zahrají na různé rytmické nástroje.

„Účelem muzikoterapie je pomocí poslechu či aktivního provozování hudby a zpěvu eliminovat případný stres a napětí a přispět ke zlepšení nálady našich klientů,“ vysvětluje vedoucí oddělení sociálních lůžek Lucie Sikorová.
 
„Zájemci se scházejí ve společenské místnosti, nejdříve se rozezpívají pomocí dechových cvičení a pak přijdou na řadu oblíbené písničky, ke kterým se doprovázejí na různé perkusní nástroje, jako jsou například rolničky, ozvučná dřívka nebo chrastící vajíčka. Muzikoterapie je pro naše klienty velkým přínosem, přispívá k lepší adaptaci uživatelů na nové prostředí, podporuje trénink paměti, vyvolává pozitivní emoce, uvolňuje napětí a celkově harmonizuje psychický stav člověka. Uživatelé se na další setkání s lektory vždy těší a jsou plní očekávání co nového se zase naučí,“ doplňuje Lucie Sikorová.

Muzikoterapie pod vedením lektorky Mgr. Jany Turkové z Evropského spolku pro osoby se zdravotním postižením bude v třinecké nemocnici probíhat pravidelně vždy co 14 dní.

 

Jolana Filipová, tisková mluvčí

 

muzikoterapie s3   muzikoterapie s1   muzikoterapie s2
muzikoterapie s4