LOGO REACT EU MMR small v2

Sestra 2017 webOdbor zdravotnictví Krajského úřadu Moravskoslezského kraje odstartoval třetí ročník ankety Moravskoslezská sestra 2017. Smyslem akce konané pod záštitou ministra zdravotnictví, prezidentky České asociace zdravotních sester a hejtmana Moravskoslezského kraje je ocenit nejlepší zdravotnické pracovníky působící regionu a poděkovat všem profesionálům, kteří s nasazením vykonávají zdravotnická povolání. Vybírat NEJ... zdravotní sestru mohou odborníci, zapojí se i veřejnost.

„Význam a poslání zdravotnické profese si většinou plně uvědomujeme, až když zdravotníky nutně pro sebe nebo pro své blízké potřebujeme. Pořádáním ankety jim chceme poděkovat za náročnou práci a záchranu zdraví,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer. Míní, že ocenění těch nejlepších zdravotních sester přispěje ke zvýšení společenské prestiže ošetřovatelského povolání i zájmu mladých lidí o tuto profesi.

Nominovat favority na nej… zdravotní sestru Moravskoslezského kraje v pěti kategoriích mohou odborníci do 31. května. Do ankety se bude moci zapojit i veřejnost, prostřednictvím internetových a facebookových stránek Moravskoslezského kraje bude moci hlasovat pro jednu svoji favoritku z patnácti finalistek vybraných odbornou porotou.

„Svou sestru mohou odborníci nominovat do 31. května v těchto kategoriích: sestra u lůžka, ambulantní a domácí péče, paliativní a hospicová péče, porodní asistentka a ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči. V srpnu a září bude moci hlasovat veřejnost. Na slavnostním galavečeru 12. října v aule VŠB-TUO pak oceníme vítěze v jednotlivých kategoriích. Zprostředkovaně tak poděkujeme všem zdravotníkům v našem kraji, protože si ocenění za svou nelehkou práci zaslouží,“ řekla vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Vratislava Krnáčová.

Bližší informace k anketě zájemci najdou na webových stránkách Moravskoslezského kraje: http://sestra.msk.cz.