ZS 1532 sŽákyně 9. třídy Základní školy v Bystřici, které se rozhodují o svém budoucím povolání, navštívily třineckou nemocnici a prohlédly si zdravotnická a další pracoviště.

"Na základě domluvy s ředitelem Základní školy v Bystřici jsme umožnili exkurzi děvčatům navštěvujícím devátou třídu," řekla Šárka Panáková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Nemocnice Třinec. "Pro dívky, které nyní zvažují, kam z deváté třídy, jsme připravili prohlídku vybraných pracovišť nemocnice tak, aby měly možnost vidět spektrum všech profesí v nemocnici."

V doprovodu výchovného poradce školy pana Tomáše Krska děvčata navštívila stravovací provoz, rehabilitaci, oddělení sociálních lůžek, dětské oddělení a jednotku intenzivní péče.

"Děvčata viděla například přípravu stravy pro pacienty, běžné lůžkové oddělení i oddělení, kde je péče o pacienty náročná. Takovou exkurzi pro školu jsme připravili poprvé,"  dodala náměstkyně Panáková.

Jolana Filipová

ZS 1520 s   ZS 1524 s   ZS 1528 s