LOGO REACT EU MMR small v2

mamograf smallAčkoliv je mamografických center v kraji dostatek, jejich rozložení není podle slov ředitele třinecké nemocnice Tomáše Stejskala právě nejšťastnější. Například ženy z Lomné nebo Hrčavy musejí dojíždět až do Frýdku-Místku. A v tom se skrývá podle odborníků velké nebezpečí.

Má-li žena dojíždět za mamografickým vyšetřením daleko, mnohdy na něj nejde vůbec. Reálně pak hrozí, že rakovina prsu bude u některých žen odhalena až v pokročilém stavu. Přitom je přímo v Nemocnici Třinec k dispozici špičkový mamograf i kvalitní lékaři.

Cílem nemocnice je dostat se do projektu mamografického screeningu jako partner spolupracující s vítkovickou nemocnicí a zajistit ženám v regionu kvalitní vyšetření za co nejnižší cenu. Od 1. dubna byl poplatek za preventivní vyšetření snížen z 550 Kč na 200 Kč. Tuto službu nabízíme ženám v co nejvyšší kvalitě, na zcela novém mamografu a na dostupném místě.

V současné době sice mamografická vyšetření v třinecké nemocnici částečně probíhají, ale její potenciál je mnohem vyšší. A proto by jej vedení nemocnice rádo využilo v mnohem větší míře.