knihovna NemTr smallKnížku pro ukrácení dlouhé chvíle si nyní mohou bezplatně půjčit pacienti v třinecké nemocnici. Regály plné knih najdou vedle bufetu v suterénu hlavní nemocniční budovy.

„Inspirovali jsme se projektem Knihobudka, kdy se vlastně první taková netradiční česká knihovna objevila v pražském IKEMu,“ vysvětluje náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Šárka Panáková. „Rozhodli jsme se poskytnou pacientům a návštěvníkům nemocnice tuto neobvyklou službu navíc a vytvořit tak z nemocničních prostor příjemnější místo. Jen místo vysloužilé telefonní budky jsme využili volný prostor na chodbě vedle bufetu,“ dodává náměstkyně.

Knihy do veřejné nemocniční knihovny věnovali zaměstnanci ze svých domácích zdrojů. Knihu lze vypůjčit, přečíst a vrátit nebo vyměnit za jinou.

Prostory knihovny jsou vyzdobeny vtipnou tématickou kresbou, kterou namalovala paní Beata Martinková ze Základní umělecké školy v Třinci, starší vyřazené regály upravila firma Zovada.

Jolana Filipová, tisková mluvčí