LOGO REACT EU MMR small v2

mikulas 2013 smallMikuláš, čert a anděl navštívili ve čtvrtek v odpoledních hodinách nemocné děti v třinecké nemocnici a přinesli jim spoustu hraček a dárků.

 

 

 

 

 

 

„Letos poprvé měli zaměstnanci třineckého hypermarketu TESCO možnost rozhodnout se, komu věnují dárky v hodnotě 15 tisíc korun,“ vysvětluje Bohumila Divišová, personální manažer HM TESCO Třinec. „Protože našimi zaměstnanci jsou převážně ženy, které většinou samy mají doma děti, rozhodli jsme se věnovat tuto částku na nákup hraček pro nemocné děti ve zdejší nemocnici,“ dodává Bohumila Divišová.
V převlečení za Mikuláše, čerta a anděla navštívily zaměstnankyně TESCO Třinec dětské oddělení třinecké nemocnice a přinesly jim stavebnice, panenky, autíčka i kuchyňky, stolní hry a knížky. Každé dítě navíc ještě dostalo při nadílce velkou plyšovou hračku.
„V předvánočním období připravujeme pro děti hospitalizované na našem oddělení vždy nějaké zpestření,“ říká Andrea Ciencialová, herní terapeutka dětského oddělení. „Navštívili je například členové z turistického střediska Svišti Český Těšín, kteří uspořádaly sbírku hraček a také besídku pro své nemocné kamarády, a mikulášskou nadílku pro ně připravili také učitelé speciální mateřské, základní a střední školy v Třinci. Další překvapení je čekají ještě před vánoci,“ dodává Andrea Ciencialová.


Jolana Filipová, tisková mluvčí