LOGO REACT EU MMR small v2

V úterý 19. listopadu převzali několikanásobní bezpříspěvkoví dárci krve z třineckého a frýdecko-místeckého regionu vyznamenání za dlouhodobé dárcovství krve z rukou ředitelky Oblastního spolku Českého červeného kříže ve Frýdku-Místku Jany Stanovské na slavnostním shromáždění v kulturním

domě Trisia v Třinci.

 

oceneni darci 2013 small

„Děkujeme všem dárcům, kteří jsou ochotni nezištně darovat krev ve prospěch druhých a pomáhají tak zachraňovat životy a zdraví potřebných,“ řekla ředitelka OS ČČK Jana Stanovská. „Ráda bych také ocenila součinnost s hematologicko-transfuzním oddělením Nemocnice Třinec, se kterým dlouhodobě spolupracujeme a jehož lékaři a sestry nám velmi vychází vstříc,“ dodala Stanovská.
Zlatou medaili Prof. MUDr. Jana Janského za 40 odběrů získalo letos 60 dárců z Třince a okolí, stříbrnou medaili za 20 odběrů 92 dárců a bronzovou medaili za 10 odběrů celkem 136 dárců. Zlatým křížem III. třídy, který se uděluje za 80 bezplatných odběrů, bylo letos oceněno 23 třineckých dárců.
Slavnostního shromáždění se zúčastnili a drobné dárky oceněným předali také zástupci města Třinec, generální ředitel Třineckých železáren Ing. Jan Czudek, ředitel Nemocnice Třinec a Nemocnice ve Frýdku-Místku Ing. Tomáš Stejskal, primářka hematologicko-transfuzního oddělení MUDr. Věra Farbiaková a vedoucí laborantka Katarina Urbaniecová, člen Výkonné rady ČČK Praha Ivan Mitana a předsedkyně Oblastní výkonné rady ČČK ve Frýdku-Místku Jana Měrková.
V okrese Frýdek-Místek je evidováno 14 293 bezpříspěvkových dárců krve a tím zaujímáme jedno z předních míst v České republice. Letos přišlo poprvé darovat krev více než 700 dárců. Je to číslo relativně vysoké, ale potřeba nových dárců se stále zvyšuje. V současné době chybí v celé České republice přibližně 130 000 dárců krve.

 

oceneni darci 2013

 

Ing. Jolana Filipová, tisková mluvčí