LOGO REACT EU MMR small v2

Bc. Libuše KoppováV rámci prestižní soutěže Sestra roku 2012 se umístila v první desítce finalistek, které vybrala odborná porota - Bc. Libuše Koppová, nyní jí můžete podpořit i Vy v rámci hlasování.

Odkaz na hlasování:
http://kapa-ops.cz/?p=1330

Libuše Koppová začínala v roce 1965 jako sestra u lůžka na oddělení popálenin a od té doby prošla v Nemocnici Třinec řadou pozic. Působila zde jako instrumentářka, anesteziologická sestra ARO, staniční sestra pro anestezii a rychlou zdravotnickou záchrannou službu a nakonec v letech 1990 až 2004 jako hlavní sestra nemocnice. Zároveň stále pracovala na svém dalším vzdělávání.

Od roku 1967 přednáší odborné i laické veřejnosti, publikuje, absolvovala řadu kurzů věnovaných například holistickému přístupu v ošetřovatelství, konceptu bazální stimulace, organizaci a řízení práce ve zdravotnictví apod. Ani odchod do důchodu nepředstavoval pro Libuši Koppovou zpomalení pracovního tempa, naopak rozhodla se využít více času k ještě intenzivnějšímu studiu a v 62 letech začala studovat vysokou školu. V roce 2011 úspěšně absolvovala bakalářské studium Sociální práce a nyní pokračuje v magisterském programu. Kromě toho také přednáší v oblasti stárnutí a stáří, první pomoci, somatologie, etiky, psychologie, komunikace…

Za zmínku určitě stojí odpřednášených 150 hodin v období od září do prosince 2011, či účast v Projektu ESF zaměřeného na školení žáků 8. a 9. tříd základních škol v první pomoci. Ve školním roce 2011–2012 bylo v rámci tohoto projektu proškoleno téměř 14 tisíc dětí.

Podle slov navrhovatelky je Libuše Koppová „nezmar“. Kromě téměř padesátileté praxe v ošetřovatelství, kontinuální vzdělávací a přednáškové činnosti je aktivní také v oblasti komunitní a sociální péče. V roce 2006 založily s Danuší Walachovou společnost MEDICA zdravotní péče, s. r. o., zaměřenou na poskytování domácí zdravotní péče a poslední tři roky včetně mobilní hospicové péče pro oblast Třinec a okolí, kde mj. využívá zkušenosti ze své třicetileté praxe výjezdové sestry na „záchrance“. Ve volných chvílích se věnuje poradenství v oblasti komunitní péče.