LOGO REACT EU MMR small v2

nove sanitky small 01Větší pohodlí při přepravě získají pacienti krajských nemocnic ve Frýdku-Místku a Třinci, jejichž zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Dvě nové sanitky dnes uvedla do provozu nemocnice Třinec a tři další rozšíří vozový park ve frýdecko-místecké nemocnici. Slavnostního předání se zúčastnil náměstek hejtmana pro zdravotnictví Jiří Martinek.

 

 

 

nove sanitky small 02Sanitky typu VW Transporter nahradí starší vozy a přispějí tak ke zlepšení obslužnosti mobilních pacientů. Jsou vybaveny lehátkem, křeslem a nájezdovou rampou umožňující snadnější nakládání pacientů. Jedna ze tří sanitek určených pro frýdecko-místeckou nemocnici disponuje pohonem 4x4, což jí umožní lepší dopravní dostupnost v obtížných terénech a horských oblastech. Třinecké sanitky budou uvnitř opatřeny nanonástřikem, který by měl přispět k větší ochraně pacientů před nežádoucími bakteriemi a konktaktní nákazou.


nove sanitky small 03„Nové sanitky přispějí ke zvýšení kvality přepravy pacientů a jejich většímu pohodlí. Došlo také ke sjednocení vzhledu sanitek, které byly polepeny novým jednotným grafickým designem s logem kraje a umožní tak na silnicích snadnou rozpoznatelnost,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro zdravotnictví Jiří Martinek.


Celková pořizovací cena všech pěti sanitek činí něco málo přes pět miliónů korun. Na frýdecké sanitky přispělo město Frýdek-Místek jedním miliónem korun, zbytek financovaly obě nemocnice z vlastních zdrojů.


Začátkem tohoto měsíce začalo obyvatelům Moravskoslezského kraje sloužit také dalších šest nových sanitních vozidel, která přibyla do vozového parku Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Jedenáct milionů korun na jejich pořízení uhradila ZZS MSK z vlastních zdrojů.