V úterý 18. září 2012 na hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice Třinec proběhla již poosmé akce dobrovolného dárcovství krve ve spolupráci s Českým rozhlasem Ostrava. Rok od roku dárců přibývá, letos přišlo akci podpořit 44 lidí, z toho 35 mužů a 9 žen.
celkového počtu dárců jich pět darovalo krev poprvé, čtyři lidé darovali také krevní plazmu. Nejčetněji zastoupenou krevní skupinou byla krev s označením A+. Český rozhlas akci podporuje věcnými dárky pro zúčastněné např. rozhlasové noviny, časopisy 100+1, džusy Hello, lístky na hokej, kupony na bobovou dráhu, Readers digest knihy. Ke stálým sponzorům podporujícím tuto bohulibou činnost patří ČPZP, 100+1, Readers Digest, Hello a speciálně pro Třinec jsou jimi také HC Oceláři Třinec a Ski Beskydy. Doufáme, že i příští rok se akce uskuteční a opět bude překročen počet letošních účastníků. Dobrovolných dárců krve není nikdy dostatek, proto Vás prosíme, kdo můžete, přijďte darovat krev i plazmu a to kdykoliv během roku.

Děkujeme, Nemocnice Třinec

darovani krve s cr

Předání věcných dárků redaktorem ČrO p. R. Němcem jednomu z dárců.