LOGO REACT EU MMR small v2

Na chirurgické ambulanci Nemocnice Třinec byly otevřeny nové specializované služby. Je to koloproktologická ambulance, ve které budou ošetřováni pacienti s onemocněním tlustého střeva a konečníku. Nejčastěji to jsou hemeroidy, řitní trhliny a píštěle v oblasti anální. Některé výkony budou prováděny i ambulantně – např. tzv. Barronovy podvazy hemeroidů.

Další nově zřízenou odbornou službou je laparoskopická ambulance, ve které hlavní pozornost bude soustředěna na pacienty s onemocněními, jež je možno řešit miniinvazivními výkony. Zejména se jedná o laparoskopické operace tříselné kýly, které jsou nyní v Nemocnici Třinec operovány technikou s fixací síťky, lepením síťky nebo bezfixačního uložení síťky. Dále to jsou laparoskopické operace bráničních kýl, žlučníku, slepého střeva, srůstů dutiny břišní po předchozích operacích a laparoskopické operace tlustého střeva a konečníku.

Laparoskopická ambulance je otevřena v pondělí od 10-12 hodin a koloproktologická ambulance v pondělí od 12-14 hodin. Ošetřujícím lékařem v obou ambulancích je primář chirurgického oddělení MUDr. Daniel Worek. K vyšetření v obou ambulancích je nezbytné doporučení praktického lékaře nebo specialisty.

 

V této souvislosti bylo v Nemocnici Třinec pořízeno nové moderní vybavení potřebné k těmto chirurgickým zákrokům. Především byl zakoupen špičkový operační přístroj, tzv. harmonický skalpel,

který umožňuje ještě precizněji operovat pacienty s onemocněním měkkých tkání s minimálním krvácením a nebezpečím poškození zdravé tkáně. Generátor G11, pohonná jednotka tohoto přístroje, patří mezi přístroje třetí generace a byl zakoupen jako první v České republice. V brzké budoucnosti bude zakoupena nová laparoskopická věž k provádění miniinvazivních operačních zákroku v dutině břišní. 

Štěpán Rucki, náměstek léčebné péče Nemocnice Třinec