LOGO REACT EU MMR small v2

Nemocnice Třinec v pátek 24. června za přítomnosti hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslava Palase  a dalších významných hostů slavnostně otevřela pracoviště magnetické rezonance (MR). Tímto krokem je završeno více než dvouleté úsilí vedení nemocnice a jejího zřizovatele Moravskoslezského kraje, které se týká realizace projektu financovaného z prostředků Evropské unie (v rámci tzv. regionálního operačního programu). Cílem projektu je modernizace vybavení krajských nemocnic.
 

banner 2b barevny


Hlavním důvodem pro zřízení pracoviště magnetické rezonance byl a je dlouhodobý záměr nemocnice specializovat se na poskytování péče pacientům s cévní mozkovou příhodou (mrtvice) a dětským pacientům. Výhody MR ocení i pacienti v  ortopedické péči - vyšetření  přináší  moderní alternativu k dosud užívané invazivní artroskopii při indikaci problémů kloubního aparátu.
 V Nemocnici Třinec je instalován přístroj Magnetom Avanto firmy Siemens se sílou magnetického pole 1,5 Tesla, který představuje špičkový produkt ve své kategorii a vyznačuje rychlým procesem vyšetření a vynikající kvalitou výsledných snímků. Součástí vybavení  je i automatický injektor pro aplikaci kontrastní látky a  anesteziologický přístroj pro provádění vyšetření v celkové anestezii. To umožňuje i vyšetření těch nejmenších dětí (kojenců a batolat), kde je nutné uspání dětského pacienta. Zároveň se slavnostním otevřením MR byl otevřen nově zrekonstruovaný pavilon psychiatrie. Klienti Centra pro léčbu duševních onemocnění využijí moderně a účelně vybavené prostory. V pavilonu se dále nachází plicní a kožní ambulance a kosmetika.

Závěrem lze konstatovat, že přístroj magnetické rezonance v Nemocnici Třinec má své pevné místo a opodstatnění v rámci zdravotnictví Moravskoslezského kraje a bude přínosem pro všechny budoucí pacienty a lékařskou obec. Z pohledu pacienta se jednoznačně zvýší dostupnost tohoto specializovaného vyšetření tím, že se výrazně zkrátí objednací doby.

Tiskové oddělení Nemocnice Třinec