LOGO REACT EU MMR small v2

Dne 14.4.2011 se konala v Ostravě v Domu techniky KONFERENCE PRO FYZIOTERAPEUTY A ERGOTERAPEUTY NA TÉMA „Klasická a alternativní medicína ve fyzioterapii při léčbě bolesti pohybového aparátu“
Z oddělení léčebné rehabilitace Nemocnice Třinec se této konference aktivně účastnili tři fyzioterapeuti s přednáškami:

 

Terapie rázovou vlnou  (A.Lacková)

 

Přístroj vytváří radiální rázové vlny, které jsou vhodné k léčbě tenisového lokte, jiných entezopathii, dále k ošetření patní ostruhy, syndromu bolestivého ramene, zánětu Achillovy šlachy. Tuto metodu lze také využít při kladívkových prstech, zarostlých nehtech, pakloubech, únavových zlomeninách, u bolestí krční a bederní páteře a mnoha dalších potíží. Pro svoji účinnost je oblíbená i ve sportovní medicíně.

 

Vužití tejpování při léčbě bolesti pohybového  aparátu  (Mgr. S.Krzywoń)

 

Takzvané kinesiotejpování, kineziologické tejpování či taping (z ang. tape – páska) je nová metoda, při které se na pokožku nalepují speciální pružné pásky za účelem zmírnění bolesti v oblasti pohybového aparátu. Slouží zejména pro ošetření páteře a kloubů, k jejich stabilizaci nebo také k odlehčení kloubů postižených artrózou nebo úrazem. Svou nezastupitelnou roli má kinesiotejping ve sportovní medicíně. Stále častěji se však užívá také v léčbě bolestivých stavů pohybového aparátu v rámci rehabilitace.

 

Využití chodítka "Easy walker"u těžce mobilních  pacientů  (Bc.D.Paseka)

 

Chodítko „Easy walker“ pomocí důmyslně propracovaného mechanismu dynamicky podpírá tělo. Tím usnadňuje vstávání těžce pohyblivého pacienta. Chrání před možností pádu a před úrazem. Pacienti mohou nacvičovat správné držení těla, přenášení váhy, udržení stability nebo správný stereotyp chůze. Výhodou pro terapeuty je podstatné zjednodušení přímé fyzické podpory pacientů.

 

 Konference měla vysokou profesionální úroveň a   přednášky našich kolegů se setkaly s velkým zájmem všech účastníků konference. Tímto úspěšně prezentovali  celou naší nemocnici.Tiskové oddělení NT