V pátek 8. dubna 2011 již druhým rokem studenti SŠZ na Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Třinec, p.o. ,pod vedením pedagoga Zdeňka Mruzka – „duchovního otce akce“- darovali krev. Akce se zúčastnilo 20 dárců (14 z nich byli prvodárci, ostatní darovali krev opakovaně).

Zdaleka ne všichni přišli bez strachu a obav z neznámého. Po nezbytné registraci a vstupních vyšetřeních však odběr nakonec zvládli bez problémů. Vážíme si odvahy a chuti studentů takovým způsobem pomáhat ostatním a doufáme, že to nebyla jejich „poslední akce“.

Na HTO Nemocnice Třinec, p.o., provádíme odběry plné krve a plazmy, ke kterým je nutné se předem telefonicky objednat.

Termín a informace o odběrech na tel. číslech: +420 558 325 175 (přímá linka) nebo 558 309 627. Odběry plné krve provádíme každé úterý a pátek od 6 hod. do 9 hod., odběry plazmy probíhají každé pondělí, úterý a čtvrtek od 7 hod. do 11 hod.

Tiskové oddělení NT