Maturita v nemocnici TřinecKoncem tohoto týdne zavládl na některých odděleních Nemocnice Třinec neobvyklý ruch. Na chodbách bylo najednou víc sestřiček než samotných pacientů. V Nemocnici Třinec skládají maturitní zkoušku studentky Střední zdravotnické školy ve Frýdku-Místku.

Maturitní zkoušku v nemocnici tvoří praktická část, kdy mají studentky za úkol předvést ošetřovatelskou péči. Většinou jde o ranní toaletu, odběry, převazy, aplikaci injekcí a podávání léčiv. Vše samozřejmě probíhá pod odborným dohledem. Následuje ústní zkouška, kdy studentky obhajují svou práci.

„Spolupráce se Střední zdravotnickou školou je oboustranně výhodná. Pro studenty je zajištěna kvalitní praxe, nemocnice si může vybrat své budoucí zdravotní asistenty už během studia. Pro samotné studentky to přináší výhodu seznámení s prostředím“, hodnotí výhody hlavní sestra Nemocnice Třinec Šárka Panáková.

Lenka Franková, tisková mluvčí

Maturita v nemocnici Třinec