Ve středu 12. května 2010 si zdravotníci v Nemocnici Třinec opět připomněli Mezinárodní den ošetřovatelství. V posluchárně nemocnice se setkaly sestry ze všech oddělení nemocnice.

Mezinárodní den ošetřovatelství byl vyhlášen jako připomínka na Florence Nightingalovou, která je známá také jako Dáma z lampou.

Setkání bylo pojato jako poděkování ošetřovatelskému personálu za náročnou práci. Hned na začátku zazpívaly studentky oboru populární zpěv ze Základní umělecké školy v Třinci. Následovala přednáška o předchůdkyni dnešních sester Florence Nightingalové a jako milý host přišla bývalá hlavní sestra Nemocnice Třinec paní Libuše Koppová se vzpomínkou na „staré dobré časy“. – „Tentokrát to byla historie ne až tak vzdálená, proto jsme se mnohé neubránily nostalgickému úsměvu při pohledu na sesterské čepečky, skleněné injekční stříkačky nebo přípravu obvazového materiálu“, usmívala se hlavní sestra Nemocnice Třinec Šárka Panáková.

Lenka Franková, tisková mluvčí