LOGO REACT EU MMR small v2

První miminko v roce 2010V pátek 1. ledna 2010 odpoledne se v Nemocnici Třinec narodila Terezka. Vážila 3400 g a měřila 52 cm.  Doma už na ni netrpělivě čeká sedmiletý bráška.
Terezka je prvním děťátkem narozeným v letošním roce. Naopak statistika roku 2009 je uzavřená – v Nemocnici Třinec se narodily celkem 1084 děti, z toho 565 chlapců a 519 děvčátek. V deseti případech přišla na svět dvojčátka. Oproti předchozímu roku se počet narozených dětí zvýšil o 16 – v roce 2008 se v Nemocnici Třinec narodilo 1068 dětí.

Děti v Nemocnici Třinec přicházejí na svět v komfortně upravených prostorách. Rodiče vítají maximální intimitu a soukromí i v okamžiku narození jejich děťátka. Pokoje, kde maminky pobývají během doby předporodní i v době samotného porodu mají své vlastní sociální zařízení. Technické zázemí pokojů  umožňuje ošetření novorozence a také sledování zdravotního stavu maminky i dítěte bezprostředně po porodu.


Pro nastávající maminky organizujeme kurzy předporodní přípravy. V rámci těchto kurzů mají maminky možnost připravit se na narození děťátka a také dozvědět se důležité informace o průběhu porodu. Pomoc nabízíme i v době po narození děťátka – maminky se mohou naučit například oblíbené baby masáže, organizujeme cvičení maminek po porodu. Bližší informace se dozvíte na tel. čísle 558 309 271. Zde si můžete v případě Vašeho zájmu domluvit také prohlídku porodního sálu ještě před termínem porodu.


Lenka Franková, tisková mluvčí

První miminko v roce 2010