10 05 Po operaci3… po každém výkonu probíhajícím v Nemocnici Třinec v celkové anestezii je nutné dítě pohlídat do úplného odeznění účinků anestetik.

Dítě je proto po dobu 2 hodin umístěno buď na jednotku intenzivní péče, nebo na tzv. dospávací pokoj dětského oddělení. V obou případech je rodičům umožněna trvalá přítomnost u dítěte.

Během časné pooperační péče jsou pomocí přístrojů sledovány životní funkce. Celkový stav malého pacienta kontrolují zkušené dětské sestry. Díky tomu jsme schopni velmi rychle zaznamenat jakékoliv problémy a ihned na ně odpovídajícím způsobem reagovat – jako v případě zvracení, bolesti, kašle či krvácení.

Pokud vše probíhá bez komplikací, jak je tomu ve většině případů, opouští dítě JIP nebo dospávací pokoj a vrací se na standardní pokoj v probuzeném a klidném stavu.

Poté jej už čeká kontrola operatérem a v případě dobrého stavu i brzké propuštění.

10 05 Po operaci1