06 05 PAT1Nemocnice Třinec, příspěvková organizace, pořídila z vlastních zdrojů vakuový tkáňový procesor pro oddělení patologické anatomie.

Toto oddělení zajišťuje bioptickou a cytologickou diagnostiku, která udává směr následné terapie pacienta. Do zařízení, které nahradilo zastaralý a stávajícímu provozu již nevyhovující přístroj, nemocnice investovala 1,75 mil. korun.

Vakuový tkáňový procesor je určený ke zpracování lidských tkání s jednoduchou obsluhou a kapacitou až na 300 kazet/vzorků. Přístroj je základní a zásadní součástí procesu pro zpracování tkání a přípravu vzorků pro stanovení histomorfologické diagnózy patologem.

„Přístroj je ovládán přes barevnou dotykovou obrazovku, která zobrazuje veškeré informace o průběhu zpracování. Řídící software umožňuje programovat až 50 postupů pro fixaci, dehydrataci, projasnění a parafínovou impregnaci vzorků tkání,“ doplnil Šimon Laciok, primář patologie Nemocnice Třinec.

06 05 PAT2 06 05 PAT3 06 05 PAT6