12 12 Laskavec1V rámci Světového dne laskavosti se žáci Masarykovy základní školy v Návsí opětovně zapojili do projektu „Jsem laskavec“.

Vychovatelky školní družiny probíraly s dětmi emoční inteligenci, a i když jsou malé, můžou býti nápomocné a udělat druhým radost, neboť i ten nejmenší projev laskavosti není nikdy zbytečný. Aby si vyzkoušely, jaké to je dělat dobro a rozdávat radost kolem sebe, přinášely děti knížky, omalovánky, pracovní sešity, puzzle, fixy, karty a mnoho dalšího, které následně dovezli na Dětské oddělení Nemocnice Třinec.

„Chtěli jsme udělat radost dětem, které leží u vás v nemocnici a Ježíšek je nenajde u nich doma,“ vysvětlil Vítek, žák třetí třídy. „Učíme se myslet na druhé, chceme je potěšit a přejeme jim brzké uzdravení,“ doplnil na závěr Samuel.