11 16 Oxymetr1Během posledních dvou let se do kasičky Nadačního fondu Kapka naděje nasbíralo 18 tisíc korun, které putují v podobě potřebných přístrojů na dětské oddělení Nemocnice Třinec.

Kasička je umístěna v lékárně Nemocnice Třinec, do níž lidé mohou i nadále přispívat libovolnou částkou nebo si za 30 korun zakoupit reflexní pásku s logem nadace. Obsah pokladničky je následně, jednou za čas, vybrán a odeslán na bankovní účet Kapky naděje.

V tomto případě Nadační fond obratem daroval potřebné dva kusy pulsních oxymetrů, které byly předány na jednotku intenzivní péče dětského oddělení Nemocnice Třinec.

Pulzní oxymetr je přístroj určený k okamžitému, neinvazivnímu, zcela bezbolestnému a přesnému měření pulsu a nasycenosti krve kyslíkem.

„Děkujeme všem, kteří přispěli na dobrou věc pro naše dětské pacienty. S Kapkou naděje úspěšně spolupracujeme již několik let a v dobročinném projektu budeme pokračovat i nadále,“ doplnil ředitel Nemocnice Třinec Jiří Veverka.

11 16 Oxymetr2 11 16 Oxymetr3