11 02 RHB5Nemocnice Třinec zahájila dlouho připravovanou stavební akci. Celkové předpokládané náklady činí přes 107 milionů korun a pokryje je Moravskoslezský kraj.

Před několika dny byla zahájena přístavba a nástavba rehabilitačního pavilonu. Cílem této akce je vybudovat funkční rehabilitační oddělení s logickým rozdělením pracovišť pro rozšíření ambulantní léčby, což souvisí s požadavkem na zvýšení standardu poskytování komplexní péče, zkvalitnění všech poskytovaných služeb, zvýšení standardu léčení a tím i bezpečnosti pacienta.

Celá rekonstrukce je plánována na 14 měsíců. Část této doby, zhruba půl roku, bude oddělení RHB přestěhováno do náhradních prostor. Úpravy na HTO, které je umístěno v suterénu, budou probíhat za plného provozu.

„Rekonstrukce, která by měla být hotová do konce příštího roku, pohltí přes 107 milionů korun, které plně uhradí zřizovatel Moravskoslezský kraj,“ doplnil ředitel Nemocnice Třinec Jiří Veverka.

11 02 RHB2 11 02 RHB3