Laskavec1Žáci Masarykovy základní školy v Návsí, v rámci programu školní družiny, aktivně podpořili projekt "Jsem Laskavec". Zapojili se do oslav světového dne laskavosti, který připadá na 13. listopadu a rozhodli se společně se svými rodiči potěšit dobrým skutkem děti na Dětském oddělení v Nemocnici Třinec.

Ve školní družině vytvořili společně sbírku výtvarných potřeb pro děti v nemocnici, např. omalovánky, pastelky, voskové pastely, fixy, luštění, rébusy, knihy, puzzle, foukací fixy a jiné.

Laskavost často vnímáme jako vlastnost, která pomáhá druhým. Ve skutečnosti je ale nejvíce prospěšná nám samotným. Proto buďme vstřícní nejen ke svému okolí, ale také sami k sobě. Můžeme tak potěšit ostatní a svému životu dodat smysl.

Vychovatelky se nechaly inspirovat nápadem p. Michaely Badurové z blízké obce Bystřice, která darovala již několikrát výtvarné potřeby dětem v Nemocnici Třinec. Vybraní žáci z pěti oddělení školní družiny v Návsí, v doprovodu svých vychovatelek, osobně doručili sbírku na dětské oddělení. Jsme hrdí a velice si vážíme této podpory všech zúčastněných a pevně doufáme, že tento čin bude inspirací i pro ostatní.

„Děkujeme, že jste nám umožnili potěšit děti v nemocnici a být součástí rozvíjení emoční inteligence u žáků naší školy, kdy se prostřednictvím těchto laskavých skutků učí konat drobné činy pro radost druhých a tedy i pro sebe,“ doplnila Jana Muchová, vychovatelka školní družiny Masarykovy základní školy v Návsí.

Laskavec2 Laskavec3 Laskavec4