Děti na dlani 1Nadační fond Děti na dlani, který pomáhá ke zlepšení péče o předčasně narozené děti, věnoval dětskému oddělení Nemocnice Třinec nový resuscitační přístroj za téměř 75 tisíc korun.

První minuty po porodu jsou naprosto kritické pro správné zahájení dýchání novorozence. Pokud se dýchání neobjeví, hrozí neokysličení tkání, včetně mozku, které pak může vést k trvalým následkům ve smyslu neurologického postižení.

„Resuscitační přístroj Lullaby Resus Plus je zařízení, které umožňuje obnovit dýchání u novorozence a odvrátit tyto negativní následky. Přístroj je poháněn stlačenými plyny a nepotřebuje žádný zdroj elektrické energie. Umožňuje nejen přesné dávkování kyslíku při resuscitaci (oživování) novorozence, ale hlídá také tlak, pod kterým je směs kyslíku a stlačeného vzduchu do dýchacích cest novorozence podávána. Zejména u nezralých novorozenců tak brání tomu, aby nedošlo k poškození plicní tkáně vysokými tlaky při resuscitaci,“ vysvětlil primář dětského oddělení Štěpán Rucki. Přístroj umožňuje provádět resuscitaci novorozence podle posledních doporučení odborných společností.

Děkujeme Nadačnímu fondu Děti na dlani za dar, který podpoří kvalitu a vybavení péče novorozeneckého oddělení naší nemocnice. Děkujeme, že dáváte dětem lepší start do života!

Děti na dlani 2 Děti na dlani 3 Děti na dlani 4
Děti na dlani 5 Děti na dlani 6