MŠ Tyra1Děti z Mateřské školky Čtyřlístek z Tyry přijely do Nemocnice Třinec, aby se zúčastnily projektu Nebojme se nemocnice. Ten má za úkol seznámit malé děti s nemocničním děním a prostředím, a hlavně odbourat strach z neznáma.

Herní terapeutka, společně s nemocniční paní učitelkou, děti obeznámily s tím, co je čeká, když přijedou do nemocnice. Pomohl jim v tom příběh Kašpárka, který upadl v parku a musel do nemocnice na vyšetření. Děti si vyzkoušely roli pana doktora a společně zjišťovaly, co Kašpárka trápí a bolí. Poslouchaly srdíčko, zkoumaly krk, prováděly výtěr z krku, obvazovaly různé části těla… Následně si prohlédly dětské oddělení a na závěr se seznámily i s nemocniční paní klaunovou, která společně s jinými klauny rozveseluje malé třinecké pacienty a doprovází je i na operační sál. Jako dárek na rozloučenou všem dětem vyrobila balónkové zvířátko.

„Jsme rádi, že se děti opravdu s chutí zapojily do léčení Kašpárka a tím si vlastně přivlastnily pocit, že se nemocnice nemusí bát. Těší nás, že dnešní děti odcházely s úsměvem na tváři. Je to pro nás signál, že projekt Nebojme se nemocnice plní svůj úkol,“ dodala herní terapeutka Andrea Ciencialová.

MŠ Tyra2 MŠ Tyra3 MŠ Tyra4
MŠ Tyra5 MŠ Tyra6 MŠ Tyra7