Logo IROP a Ministerstvo pro místní rozvoj

sestraFBVyhodnocení prestižní ankety Moravskoslezská SESTRA 2018 proběhlo 1. listopadu na galavečeru v Nové aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě.

Soutěžilo se v pěti kategoriích - sestra u lůžka, ambulantní péče, porodní asistentka, ocenění za dlouhodobý přínos a sestra veřejnosti.
„Toto ocenění má sestřičkám poděkovat a ocenit je za jejich náročnou práci. Chceme na tuto nenahraditelnou profesi upozornit veřejnost a zvýšit prestiž ošetřovatelského povolání. Během léčby jsou samozřejmě velmi důležité medicínské postupy a péče lékařů, ale zázraky umí dělat i lidský a profesionální přístup zdravotních sester,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který nad letošním už 4. ročníkem ankety převzal záštitu. Záštitu převzali také Ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch a prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová.
„Práce zdravotníků je velmi namáhavá a odpovědná. Nejčastěji si to uvědomujeme ve chvílích, kdy je nám těžko a nutně je pro sebe nebo pro své blízké potřebujeme. Pořádáním ankety zdravotníkům děkujeme za záchranu zdraví i životů a jasně tak říkáme, že si jich opravdu vážíme,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer a dodal, že se letos do soutěže zapojilo více než šestašedesát zdravotnických zařízení v Moravskoslezském kraji. „Ty nominovaly šedesát soutěžících, z nichž odborná porota pod vedením prezidentky České asociace sester vybrala dvanáct finalistek,“ vysvětlil náměstek hejtmana Martin Gebauer.
Za naši nemocnici byly nominovány p. Irena Pávová, p. Krystyna Borská, p. Lydie Sikorová, p. Soňa Goldmannová a Mgr. Regina Słowik. Poslední z nominovaných se dostala do finále v kategorii porodní asistentka.  I přesto, že nevyhrála, je pro nás naší vítězkou.
Práci sestřiček si velice vážíme a přejeme všem hodně spokojenosti, úspěchů a sil jak v pracovním, tak i v osobním životě!

 

2018sestra2

 

Moravskoslezska sestra 2018 webbaner 1024x234ob