ms sestra log2016 NTOcenit zdravotníky a zvýšit prestiž jejich povolání, to je cílem druhého ročníku ankety Moravskoslezská sestra 2016, kterou vyhlásil a pořádá odbor zdravotnictví Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Anketa se koná pod záštitou moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka, ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a odbornou záštitou prezidentky České asociace sester Martiny Šochmanové.

Nominovat favority na nej… zdravotní sestru Moravskoslezského kraje v pěti kategoriích mohou odborníci do 31. května. Na rozdíl od minulého roku se bude moci do ankety, zapojit i veřejnost. Z dvanácti finalistek vybraných odbornou porotou budou moci hlasovat pro jednu svoji favoritku.

„Pořádáním ankety chceme poděkovat zdravotníkům za jejich nelehkou práci, upozornit na poslání a důležitost jejich profese, které si mnohdy neuvědomujeme, dokud je sami nepotřebujeme,“ uvedl moravskoslezský hejtman Miroslav Novák.

Anketa Moravskoslezská sestra 2016 zaznamenala oproti loňskému roku drobné změny v kategoriích. „Chtěli jsme zviditelnit zdravotní sestry, které se starají o klienty na sklonku života a neznají motivaci v podobě uzdravení pacientů. Proto vznikla samostatná kategorie zaměřená na paliativní a hospicovou péči. Jde o péči, o které se dosud otevřeně příliš nemluví, ale je stejně důležitá, jako ostatní typy zdravotní péče,“ říká náměstek moravskoslezského hejtmana pro zdravotnictví Jiří Martinek.

Míní, že ocenění těch nejlepších zdravotních sester přispěje ke zvýšení společenské prestiže ošetřovatelského povolání, a zároveň představí tuto profesi v celé její náročnosti. „Snahou ankety je také zviditelnit ty nejlepší v dané profesi jako potencionální osobní vzory pro novou nastupující generaci v ošetřovatelském povolání,“ dodal náměstek hejtmana Jiří Martinek.

Kandidáty může odborná veřejnost nominovat v pěti kategoriích – sestra u lůžka, ambulantní a domácí péče, paliativní a hospicová péče, porodní asistentka a ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči.

Uzávěrka nominací je 31. května. Vyvrcholením ankety bude slavnostní galavečer s vyhlášením oceněných, který se bude konat 15. září v aule Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava.

Bližší informace k anketě, pravidla, tiskopis nominace a čestné prohlášení zájemci najdou na webových stránkách Moravskoslezského kraje: http://sestra.msk.cz