investice 01 sNová sanitka rozšíří dosavadní vozový park Nemocnice Třinec, p.o. a přispěje tak k většímu pohodlí při přepravě pacientů. Ke zlepšení dopravních podmínek v areálu nemocnice pomůže také zrekonstruovaná komunikace a parkoviště v nemocnici za téměř 2,5 milionu korun. Slavnostního setkání při předávání nových investic do provozu se v pátek 20. listopadu 2015 zúčastnil náměstek hejtmana pro zdravotnictví Jiří Martinek a náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Martin Sikora.

Nová sanitka je vybavena lehátkem, křeslem a nájezdovou rampou umožňující snadnější nakládání pacientů. Sanitka je typu Ford Transit a nahradí již dosluhující vůz. Sanitní vůz v hodnotě 1,33 milionu Kč zakoupila nemocnice z vlastních zdrojů.

„Jedna z nejfrekventovanějších komunikací v nemocnici prošla během října a listopadu náročnou rekonstrukcí a dostala tak nový asfaltový povrch. Zároveň jsme se vzhledem k tomu, že dosavadní parkovací místa v areálu už přestávala kapacitně stačit, rozhodli vybudovat další parkoviště na dvoře za budovou ředitelství,“ řekl provozně technický náměstek nemocnice Třinec Josef Cieslar.

Náklady na rekonstrukci komunikace a parkoviště činily téměř 2,5 milionu korun a na jejich financování se podílel zřizovatel nemocnice Moravskoslezský kraj částkou 1,9 milionu korun.

„Tato investice je jednou z mnoha, které Moravskoslezský kraj vkládá do svých zdravotnických zařízení, ať již jde o přístrojové vybavení, rekonstrukce budov nebo výstavbu nových pavilonů. Právě v třinecké nemocnici jsme letos otevřeli čtyři rekonstruované operační sály se špičkovým vybavením. Opravená silnice a nárůst parkovacích míst v areálu nemocnice nyní poskytne ještě větší komfort návštěvníkům i zaměstnancům nemocnice,“ říká náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Martinek.

Jolana Filipová, tisková mluvčí

investice 02 s investice 03 s investice 04 s