sbírka NemTřinec smallLetos se zapojili do potravinové sbírky, která byla uspořádána u příležitosti Mezinárodního dne boje proti chudobě připadajícího na 17. říjen, také zaměstnanci krajské Nemocnice Třinec, p.o.. Sbírku organizoval Krajský úřad Moravskoslezského kraje a jeho příspěvkové organizace ve spolupráci s Potravinovou bankou Ostrava.

Zaměstnanci třinecké nemocnice, kteří se rozhodli do sbírky zapojit a pomoci tak potřebným lidem,  přinesli na sekretariát nemocnice v době od 5. do 16. října konzervy, cukr, mouku, rýži, těstoviny, olej, luštěniny, piškoty, přesnídávky a další trvanlivé potraviny.

Nasbírané potraviny byly předány prostřednictvím Charity Český Těšín pro Potravinovou banku v Ostravě, která bude nemocnici zpětně informovat o váhovém množství převzatých potravin. Výsledek sbírky v třinecké nemocnici bude předán Charitnímu domu pro matky v tísni v Českém Těšíně.

Odkaz na článek o zapojení nemocnice: Potraviny z třinecké nemocnice maminkám z domečku

Odkaz na článek o realizované potravinové sbírce: Sbírka potravinové pomoci

PB3

Jolana Filipová, tisková mluvčí