kapka3 smallČtvrtek 21. května 2015 byl pro Kapku významným dnem. Po předávání přístroje ve Fakultní nemocnici v Ostravě se nadačnímu fondu Kapka naděje též podařilo osobně předat dar přímo od nadace pro Nemocnici Třinec, p.o. Předmětem daru byly dětské postýlky s matracemi v celkové hodnotě 250 000 Kč. Postýlky předaly vedení nemocnice zakladatelka NF Kapka naděje a jeho prezidentka Vendula Svobodová a ředitelka nadačního fondu Elen Švarcová.

„Dětské oddělení Nemocnice Třinec, p. o. obdrželo v současné době třináct dětských postýlek, které nahradily 10-15 let staré vybavení na tomto oddělení. Došlo tak k výraznému zlepšení komfortu při hospitalizaci u dětí od předškolního do mladšího školního věku, které budou tyto nové postýlky používat,“ sdělil primář dětského oddělení MUDr. Štěpán Rucki, CSc.

„Staré postele byly již opotřebované, někdy i vydávaly ne zcela příjemné zvuky při manipulaci. Podstatné také je, že nové postýlky splňují nové bezpečnostní normy, zejména pokud jde o jejich bezpečné uzavření postranicemi. Kromě toho se s nimi velmi dobře manipuluje a v neposlední řadě lze ocenit i jejich příjemný vzhled.  Nadačnímu fondu Kapka naděje chceme tímto vyjádřit vřelé díky a to nejen jménem hospitalizovaných dětí, ale i ošetřovatelského personálu a lékařů," poděkoval primář Rucki.

Jolana Filipová, tisková mluvčí

kapka2 small   kapka4 small   kapka7 small