I děti na dětském oddělení Nemocnice Třinec na vlastní kůži prožívají blížící se vánoční svátky a ze všech koutů na ně dýchá předvánoční atmosféra. Především prosinec byl plný návštěv, které potěšily děti, rodiče i personál nejen pěkným dárečkem, ale i milým slovem a úsměvem.

Po návštěvě slovenského hudebního uskupení La Gioia a třinecké zpěvačky Markéty Konvičkové přišli na řadu jako každý rok mikuláši, čerti a andělé. V pondělí 5. prosince to byli členové turistického oddílu Svišti z Českého Těšína a den poté pedagogové z třinecké speciální školy, kteří jako mikuláš s čertem rozdávali dětem dárečky. A divili byste se, i nemocné děti najdou sílu a chuť zazpívat písničku nebo říct básničku a za to obdržet sladkou odměnu.

Mikulášem rozdávání radosti neskončilo. Ve čtvrtek 8. prosince přišly za dětmi dámy z třineckého klubu seniorů a s sebou měly plný koš pestrých zvířátek, které osobně ušily. A malí měkoučcí kamarádi hned našli v dětech své parťáky.

A tradičně ke konci roku zavítali za dětmi i třinečtí hokejisté letos ve složení Martin Adamský, Martin Lojek, Jan Peterek a Jiří Polanský. Darovali dětem drobné dárečky s klubovou tématikou a povzbudili je v rychlém uzdravování.
"Naší snahou bylo podpořit děti. Určitě není příjemné, když malé dítě leží v tomto období v nemocnici. Před Vánocemi jsme jim přišli zvednout náladu, chceme je nějak rozveselit. Dětský pacient asi přece jen vnímá pobyt v nemocnici poněkud jinak než dospělý člověk. Proto doufám, že naše návštěva je snad trochu potěšila," říká Martin Adamský. A měl pravdu, návštěva opravdu potěšila, vždyť mezi dětmi, jejich rodiči i zdravotnickým personálem se najde spousta fanoušků Ocelářů.

Kromě milých návštěv probíhaly na dětském oddělení i tradiční výtvarné dílny, kde děti pod vedením výtvarnice Beaty Martinkové tvořily výrobky se zimní a vánoční tématikou. Byly to visačky na dárky, zimní domečky, větší děti malovaly vánoční svícny. S vánoční pohádkou dojely za dětmi herečky z divadla Křesadlo. A tentokrát ne s nafukovacími balónky, ale také s námětem blížících se svátků, všechny přítomné rozesmáli zdravotní klauni.

Tiskové oddělení NT