03 07 Následná péče1Pacienti Oddělení následné péče Nemocnice Třinec s radostí přivítali možnost zapojit se do aktivizačních činností, jejichž cílem je udržení a zlepšení psychického i fyzického stavu klienta, poskytnutí potřebné dávky fyzické činnosti, sbližování a společenský život. Aktivity slouží klientům k ověřování vlastních schopností, možností i zájmů a vyplňují volný čas.

V rámci cvičení tak pacienti hráli Bingo, různé hry se slovy, „Člověče, nezlob se“, skládali vyrobené puzzle, házeli míčky na cíl nebo si povídali o životech slavných herců.

„Velice mě těší, že se aktivizační činnost nově rozjela i na našem oddělení. Již po prvních setkáních šlo na pacientech vidět zlepšení jejich psychického a fyzického stavu, ukázala se jejich soutěživost a zapálení do her. Při společných setkáních se rovněž upevňují nové vztahy a odstraňuje se pocit osamění,“ doplnila Martina Sikorová, staniční sestra Oddělení následné péče Nemocnice Třinec.

03 07 Následná péče5 03 07 Následná péče6 03 07 Následná péče7