12 21 Hasiči1Sbor dobrovolných hasičů Jablunkov oslovil děti na hasičském kroužku s nápadem organizace sbírky „Krásnější vánoce hospitalizovaným dětem“.

Ty vzaly tento nápad zasvé a s nadšením se pustily do organizace. Plakátky visely ve školách i na různých prodejnách, informace o sbírce se objevily i na Facebooku "Mladých hasičů Jablunkova" i "Města Jablunkova". Nejvíc dárečků však donesli právě mladí hasiči a jejich rodiče, členové výjezdové jednotky Jablunkov (JPO Jablunkov) a sboru dobrovolných hasičů. Poděkování však patří i lidem z okolí, kteří se na sbírce podíleli.

Eliška, Samík, Terezka, Marianek a Ewelinka osobně předali obrovský koš dárků pro hospitalizované malé pacienty.

„Iniciátorkou myšlenky byla naše kolegyně paní Veronika Neničková, sestřička dětského oddělení třinecké nemocnice, která nás oslovila v souvislosti se sbírkou. A pak už se zapojili všichni malí i velcí,“ vysvětlila Barbara Kajzar Rudnik, členka Sboru dobrovolných hasičů Jablunkov. „Všem pacientům i zaměstnancům Nemocnice Třinec přejeme veselé Vánoce a všechno nejlepší v novém roce", doplnila Kajzar Rudnik.

12 21 Hasiči2 12 21 Hasiči3 12 21 Hasiči4