09 23 Kabina3Nemocnice Třinec pořídila výkonnou fototerapeutickou kabinu, pomocí které se výrazně uleví pacientům s léčbou kožních onemocnění.

Kožní oddělení třinecké nemocnice nabízí svým pacientům možnost léčby moderním zářičem, který působením ultrafialového světla přináší bezpečnou a efektivní terapii různých kožních diagnóz. Vystavení kůže tomuto záření zpomaluje růst zasažených kožních buněk a podporuje přirozenou tvorbu vitamínu D v těle. Má nejvýraznější terapeutický účinek při minimálních vedlejších účincích jako je začervenání kůže nebo pocit bolesti.

Celotělová kabina se spektrem záření UVA a UVB 311 nm pomůže nemocným například s atopickým ekzémem, lupénkou, akné, ztrátou pigmentu, obtěžujícím svěděním kůže apod.

Přístroj, v hodnotě přesahující 750 tisíc korun, byl pořízen z vlastních zdrojů Nemocnice Třinec a nahradil tak starou, již nevyhovující kabinu.

09 23 Kabina1 09 23 Kabina2