Setkání kaplanůV pátek 11. prosince 2020 se uskutečnilo již tradiční ekumenické setkání nemocničních kaplanů ze Slezska.

Jak slovo ekumenické naznačuje, setkání se zúčastnili jak kolegové z evangelické, tak z římskokatolické církve. Poprvé byla nabídnuta možnost uskutečnit setkání přímo v nemocnici, za což byli kolegové rádi a vděčni řediteli Nemocnice Třinec Martinu Sikorovi. Služba nemocničních kaplanů chce být vnímána jako integrální součást celkové péče o člověka v nemocnici a chce vstupovat do tzv. interdisciplinární spolupráce s dalšími odborníky.

Při dodržení všech protiepidemických opatření kolegové sdíleli v přítomnosti pana ředitele některé ze svých letošních zkušeností a ze svého působení v nemocnicích. Setkání bylo ukončeno v kapli nemocnice - společnými modlitbami za nemocné, rodinné příslušníky, zdravotníky, lékaře a vedení nemocnic, jako i celou pandemickou situaci, ve které žijeme a za pokojné prožití nastávajících vánočních svátků.

ThDr. Miriam Szőkeová, PhD., nemocniční kaplanka