V termínu od 4. do 18. prosince 2020 proběhne v Nemocnici Třinec testování pedagogických pracovníků. Zájemci podstoupí POC antigenní test, tj. stěr z nosohltanu, který bude během cca 30 minut vyhodnocen.

Provozní doba (může dojít ke změně - dle počtu žadatelů):

• 4. prosince (pá)                                10 – 14 hod.
  • 5. – 6. prosince (so – ne)                   8 – 12 hod.
  • 7. – 8. prosince (po – út)                    8 – 12 hod.
  • 11. prosince (pá)                                8 – 12 hod.
  • 14. – 15. prosince (po – út)                8 – 12 hod.
  • 18. prosince (pá)                                8 – 12 hod.

Místo odběru:

Testování je určeno pro pěší a proběhne v prostorách posluchárny Nemocnice Třinec (u vrátnice).  K parkování vozidel je možno využít horní nebo boční parkoviště.

Potřebné k testování:

Potvrzení od zaměstnavatele

Osobní doklady

Ochrana dýchacích cest

Proces testování:

Identifikace klienta (prokázání dokladem totožnost OP, CP) a vytvoření elektronické žádanky v systému ÚZIS (THP), 3-5 min.

Provedení odběru dle návodu použití antigenního testu od výrobce (zdravotník), 1-2 min.

Provedení testu dle návodu použití antigenního testu od výrobce (zdravotník), 1-2 min., osoba čeká do vyhodnocení testu výsledku.

Vyhodnocení testu (zdravotník) – test je vyhodnocen postupem a v časovém rozmezí určeném výrobcem testu, 10 – 30 min.

Zadání výsledku antigenního testu do systému ÚZIS, 1-2 min, bude vystaveno POTVRZENÍ O ABSOLVOVÁNÍ POC TESTU NA PRŮKAZ PŘÍTOMNOSTI SARS-COV-2.

V případě pozitivního výsledku antigenního testu asymptomatické osoby se nařizuje vyšetření konfirmačním PCR testem – indikace dle MO MZ – osoba bude odkázána na odběrové místo pro RT PCR testy, to je aktuálně v provozu pondělí až pátek od 7 - 15 hodin.