Logo IROP a Ministerstvo pro místní rozvoj

Levé menu

Knihy1Dva obrovské proutěné koše většinou nových knížek předali dětskému oddělení Nemocnice Třinec novomanželé Veronika a Daniel Mrózkovi. Reagovali tak na výzvu o pomoc s vybavením dětských knihoven v nemocnicích a ordinacích dětských lékařů, kterou realizuje nezisková organizace Celé Česko čte dětem již od roku 2011.

Novomanželé ke svatebnímu oznámení přidali zprávu s prosbou, aby gratulanti místo květin darovali dětskou knihu. A že těch gratulantů bylo! Nesmírně si vážíme vstřícného gesta mladého páru, který se rozhodl vykouzlit úsměv na dětské tváři a pomoci tak malým pacientům. Každá kniha ke všemu obsahuje i osobní věnování novomanželů. Společně s mladým párem přišla na dětské oddělení Nemocnice Třinec předat knihy i manažerka kulturních projektů Celé Česko čte dětem Monika Škanderová, která přinesla do každé knížky krásnou záložku, osvětové brožury pro rodiče “Proč číst dětem?” a hromádku plakátů s pohádkovými motivy. “Projekt realizujeme téměř deset let prostřednictvím firem, školských zařízení i jednotlivců. Myšlenka nahradit na svatbě květiny knížkou je inovativní a inspirativní. S takovou jsme se ještě během celé té doby nesetkali”, řekla Škanderová. Sympatickým manželům poděkovali za jejich neotřelý nápad primář dětského oddělení Štěpán Rucki a vrchní sestra Karmen Cieslarová.

 

Irena Sikorová Nožková
tisková mluvčí

 

 

Knihy8upr Knihy6 Knihy4
Knihy7 Knihy5 Knihy3upr

Návštěvní doba

Doba návštěv je doporučená od 14:00 do 16:30 hodin. Mimo tyto hodiny lze návštěvu dohodnout s ošetřujícím lékařem nebo sestrou ve službě.