V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací, která v okrese Frýdek-Místek stále panuje, poskytli zdravotníci Nemocnice Třinec pomoc při zajištění nezbytných opatření ve spojitosti s komunitním šířením Covid-19 v Domově sv. Alžběty v Jablunkově. Odběrové místo Nemocnice Třinec, ve spolupráci s Moravskoslezským krajem, provedlo od minulého pátku do pondělí téměř 700 odběrů pro občany Jablunkova a přilehlých obcí.

Naše nemocnice předala alžbětinkám 1. srpna 2020, již po prvním zjištění pozitivity, 60 odběrových sad. Připravily se žádanky pro laboratoř a proběhla edukace naší ústavní hygieničkou a zdravotní sestrou o tom, jak se daný odběr provádí. Značnou mírou tak Nemocnice Třinec pomohla Krajské hygienické stanici Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě při plnění úkolů v souvislosti s ohniskem nákazy. „V sobotu 8. srpna 2020 bylo, po domluvě s KHS a MSK, speciálně otevřeno odběrové místo třinecké nemocnice, kde proběhlo testování téměř 170 osob, které se zúčastnily Poutě porciunkule a souvisejících mší v areálu kláštera Alžbětinek v Jablunkově,“ doplnil ředitel Nemocnice Třinec Pavel Rydrych.