Nemocnice Třinec nyní nabízí vyšetření na protilátky proti koronaviru způsobujícímu onemocnění COVID-19.

Pokud máte podezření, že jste prodělali koronavirovou infekci, máte možnost toto zjistit právě v naší nemocnici. Ta od zítřejšího dne rozjíždí testování na protilátky proti koronaviru. Vyšetření je prováděno ze vzorku krve odebrané ze žíly. Spolehlivý imunochemický test zachytí simultánně protilátky třídy IgG a IgM (anti-SARS-CoV-2 IgG/M).
„Tato laboratorní metoda, na rozdíl od Rapid testu, garantuje prakticky stoprocentní spolehlivost získaných výsledků,“ vysvětlil ředitel Nemocnice Třinec Zdeněk Matušek.

Pro samoplátce je aktuální cena stanovena na 528 Kč. Odběry se provádí v pracovních dnech v odběrové místnosti Klinických laboratoří, která se nachází v hlavní budově v 2 suterénu. K testování je nutné se vždy objednat na tel. čísle 558 309 605, a to v době od 10 do 12 hodin. Výsledky jsou k dispozici do 2 hodin a lze si je vyzvednout osobně nebo budou zaslány zabezpečenou elektronickou cestou.