03 28 Zajíčci1Herní terapeutka dětského oddělení společně s paní učitelkou a dětmi připravili pro klienty oddělení sociálních lůžek krásnou akci s názvem "Velikonoční zajíček".

Tato mezigenerační spolupráce pomáhá dětem i seniorům snáze pochopit, že se i nadále mají navzájem čím potěšit a obohatit. Hospitalizované děti vyrobily pro seniory papírové zajíčky, které společně se zdravotnickým personálem doplnili o malé překvapení.
Do Nemocnice Třinec dorazil i zajíček z divadelní agentury Křesadlo a předal malým pacientům velikonoční nadílku. Následně se vydal za staršími klienty, kde předal seniorům z oddělení sociálních lůžek dětmi vyrobené zajíčky a společenské hry, pro krácení dlouhých chvil.

Vytvořila se tak první vlaštovka spolupráce mezi generací mladých a starších pacientů s pozitivním výsledkem a úsměvy na tvářích.

03 28 Zajíčci3 03 28 Zajíčci4 03 28 Zajíčci7