05 AkreditaceORL ambulance Nemocnice Třinec, která se zabývá poruchami spánku, má za sebou úspěšné zvládnutou akreditaci pro spánkovou medicínu.

Na počátku byla zkouška ze spánkové medicíny v roce 2018, následovalo pořízení přesnějších přístrojů určených k vyšetření spánku a nyní se vše završilo návštěvou akreditační komise České společnosti pro výzkum spánku a spánkovou medicínu: pana prof. MUDr. Ondřeje Ludky, PhD, vědeckého sekretáře a pana MUDr. Martina Pretla, CSc., předsedy kontrolní komise.

K současnému portfoliu služeb zahrnující diagnostiku a operační techniky byla přidána i možnost konzervativní léčby přetlakovou ventilací – nově bude možnost předepisovat přístroje určené k léčbě spánkové apnoe.

„V blízké budoucnosti plánuje naše ambulance přispět i na pole telemedicíny a veškeré nastavení léčby provádět online bez nutnosti návštěvy pacienta v ordinaci,“ doplnil primář ORL oddělení MUDr. Mieczysław Szwarc.

05 Akreditace0